Fotovoltaické střídače

Home Fotovoltaické střídače

Účet za energie

Pokud byste rádi každoročně snížili Váš účet za elektrickou energii bude fotovoltaická elektrárna tou správnou volbou.

Zajištění dotace

Vyřídíme za Vás projekt, dotaci, kompletní montáž a nastavení systému. Propojíme s domácností a vše připojíme k síti internet.

Šetří prostředí

Veškerou energií kterou vyrobíte na Vaší střeše pomáháte ke zlepšování životního prostředí a ještě v dlouhodobém horizontu ušetříte.

Propojení

Střídače FVE jsou vybaveny komunikací Modbus TCP a proto je možné je plně integrovat do systému inteligentní domácnosti.

Střídače pro fotovoltaické elektrárny

V našich instalacích používáme asymetrické hybridní střídače výrobců GoodWe, Solax a Sunways ET. Jejich předností je malá spotřeba, bezhlučný provoz (pasivní chlazení), vynikající cena a spolehlivost.

Střídače jsou vybaveny EPS větví, která zajišťuje bezvýpadkový provoz z baterií. O konektivitu se stará Wi-Fi modul a je možné dokoupit i ethernetový modul s podporou Modbus TCP/IP pro přímou integraci do systému inteligentní domácnosti.

Manuál GoodWe

Střídače SOLAX

Nový střídač verze G4 umí přelívat volnou kapacitu AC výkonnosti z jedné fáze do více zatížené druhé fáze. V praxi to vypadá tak, že asymetrie na jedné fázi může dosáhnout až 150 % jmenovitého výkonu, to je například 5 kW do jedné fáze, místo obvyklých 3,3 kW. Tím se uživateli výrazně zlepší vlastní spotřeba z akumulované nebo přímo využité solární energie.

Zcela nově ve střídači je výstupní bezpotenciálové relé pro signalizaci přebytku. Tak pomáhá střídač využívat maximálně dostupnou energií a lze spínat libovolné spotřebiče v domě. Snadný začátek ve spojování sektorů fotovoltaiky s vytápěním domu, či ohříváním vody nebo elektromobilitou. To Vám umožní nastavitelné parametry u funkce ve střídači v čase nebo v souvislosti s SOC baterkami.

Více o střídačích SOLAX

Střídače SUNWAYS

Hybridní střídač Sunways STH má třífázový výstup, který lze až dvojnásobně přetížit na dobu 60 s. V normálním provozu disponuje 110% asymetrií a na Back-Up výstupu lze fázi přetížit až na 125 %.

Střídač je kompatibilní s vysokonapěťovou baterií Pylontech Force H2 o kapacitě 17,7kWh nebo DYNESS až 21kWh, to je zásadní pro rozšíření kapacity oproti jiným výrobcům. Součástí dodávky je třífázový Smartmeter s měřícími trafíčky a Wifi zařízení k připojení na monitoring portál. Pro náročnější projekty lze zapojit až 10 jednotek paralelně k sobě, a to i na BackUp výstupu.

Více o střídači SUNWAYS

Střídače GoodWe

V našich instalacích používáme asymetrické hybridní střídače výrobce GoodWe ET série. Jejich předností je malá spotřeba, bezhlučný provoz (pasivní chlazení), vynikající cena a spolehlivost.

Střídače jsou vybaveny EPS větví, která zajišťuje bezvýpadkový provoz z baterií. O konektivitu se stará Wi-Fi modul a je možné dokoupit i ethernetový modul s podporou Modbus TCP/IP pro přímou integraci do systému inteligentní domácnosti.

Více o střídači GoodWE

Ceny nejběžnějších fotovoltaických elektráren:

FVE RVT MINI
179 000Kčzapočtená dotace: 152 000 Kč
 • Výkon elektrárny: 3,64kWp
 • Roční výroba: cca 3-4MWh
 • Počet panelů: 8ks 455W
 • Střídač: GoodWe GW8K-ET
 • Typ připojení: třífázové
 • Uložení přebytků: Baterie 7,1KWh
 • Typ baterií: 2x POLYNTECH FORCE H2
FVE RVT MAXI
345 000Kčzapočtená dotace: 205 000 Kč
 • Výkon elektrárny: 9kWp
 • Roční výroba: cca 8-10MWh
 • Počet panelů: 20ks 455W
 • Střídač: GoodWe GW10K-ET
 • Typ připojení: třífázové
 • Uložení přebytků: Baterie 14,4KWh
 • Typ baterií: 4x POLYNTECH FORCE H2

Máte zájem o fotovoltaickou elektrárnu?