Optická síť Letkov

Home Optická síť Letkov

Stránka se průběžně upravuje, níže jsou uvedeny pouze základní informace o projektu, které budou  doplňovány na základě zpětné vazby obyvatel Letkova.

 

Aktuální stav k 1.2.2022 – tvorba projektové dokumentace pro uzemní rozhodnutí

Do firmy sháníme nového kolegu:  https://rvtech.cz/docs/novytechnik.pdf 

V rámci projektových prací s plánovanou překládkou vzdušného vedení ČEZ do země plánujeme pokládku optických vláken průtahem Letkov dle zjednodušeného plánku níže. Pro úspěšné budoucí zavedení optického vlákna do domu je potřeba s přeložkou NN kabelu ČEZ položit až k domu i plastovou mikrotrubičku (cena cca 9Kč/m). Optické vedení do budoucna zajistí připojení domácností rychlostí až 1000Mbps/s.  Vybírat bude možné z následujících tarifů: https://rvtech.cz/internet/

 

V případě zájmu o optické vedení prosím napište na email info@rvtech.cz nebo info@plzenec.net. Všem kolem trasy ještě budou doručeny informace v papírové podobě. Dodatečné výkopy a připojení na optické rozvody nebudou po skončení akce a finalizaci povrchů již možné.

 

Příklad používané mikrotrubičky pro přímou pokládku do země-písku: https://www.ma-fia.cz/mikrotrubicka-mikrohard-10-5-5-zodolnena-p29146/  . Trubičku bude možné v metráži zakoupit přímo v Letkově na adrese Jedlová 68, Letkov nebo ji bude možné objednat i s montáží na info@rvtech.cz.

Aktuálně je možné využít kapacit bezdrátové sítě:
bezdrat

 Plánovaná optická síť a projednávané možnosti rozšíření:

1) Zelená část – náves (bude se zde překládat vedení ČEZ, ale nebudou se dělat chodníky) – mikrotrubičky bude možné položit po schválení projektu.
2) Oranžová část – nově budovaný projekt, řešíme s investorem
3) Modrá část – Staroplzenecká – zde končí překládka u č.p. 34 kde bude připravená komora/sloupek s optikou. Pro realizaci je potřeba nás kontaktovat.
  • A) V případě zájmu většiny majitelů nemovitostí se vytvoří sólo projekt
  • B) Zasíťování se provede až při budoucí rekonstrukci Staroplzenecké
 letkov-optika