Chytrá elektroinstalace LOXONE

Home Chytrá elektroinstalace LOXONE

Škálovatelnost

Plánujete chytrý dům? Důležitá je příprava a návrh celého systému. Prvky lze následně libovolně přidávat a tím získat nové funkce.

Žádná kouzla

Světelné zóny na jeden dotyk, tlumené noční osvětlení, stínění dle polohy slunce, přesná regulace teploty, spolupráce s FVE.

Zamilujete si ji

Svoji oblíbenou funkci chytrého domu si najde každý. Navíc velká část úkonů uvnitř i vně chytrého domu může být zcela automatizována.

Ušetří starosti

Topit, stínit, větrat, zabezpečit, zalívat – s mnoha každodenními starostmi Vám chytrý dům dokáže pomoci – do míry, kterou mu povolíte.


Přístupový systém

Pro přístup do domu je možné použít kódové klávesnice s NFC přívěšky, které mohou sloužit i pro mnoho dalších akcí v okolí domu (otevření garáže pomocí jednorázových kódů, aktivace světel atd.).

Přístupové panely jsou často kombinovány s video intercomem a zvonkem, který umožňuje přenos videa do vnitřních prostoru domu – například nástěnného tabletu. Fuknce zvonku je propojena s audiosystémem domu a umožňuje nastavení místností ve kterých zvonek bude slyšet v závislosti na preferencích uživatele.

Více o přístupovém systému

Ovládací prvky systému

K základnímu ovládání domu slouží nástěnné ovladače/tlačítka v drátovém nebo bezdrátovém provedení (rekonstrukce). Tlačítka umožnují pomocí 5 dotykových míst zprostředkovat ovládání světel, audia a žaluzií v dané místnosti. Možná je i podpovrchová varianta.

Systém je doplněn o pohybové a akustické senzory, které umožňují automatizaci většiny potřebných úkonů a slouží k zabezpečení domu.

Veškeré funkce domu je možné lokálně i vzdáleně ovládat pomocí aplikace do mobilního telefonu.

Více o tlačítkovém standardu


Topení, stínění, větrání a chlazení

přesné natopení jednotlivých místností je realizováno pomocí motorizovaných hlavic. Systém, který se stále učí, umožnuje teplotu regulovat s přesností na 0,1 stupně a postupně se naučí nátopové křivky domu, aby bylo včas dosaženo požadované teploty.

Komunikace s rekuperací, tepelným čerpadlem, klimatizací či FVE je prováděna přes komunikační protokoly a do systému je možné bez problémů integrovat i výrobky třetích stran.

Se stíněním pomáhá meteostanice, která poskytuje informace o slunečním svitu, rychlosti větru a možnosti námrazy.

Podrobnosti o stínění

Osvětlení

Kombinace mnoha světelných zón složených z RGBW prvků a stmívaných světel je pro chytrou elektroinstalaci hračka. Světelné zóny mohou být spuštěny ručně dotekem na tlačítko nebo automaticky při detekci pohybu. Vše lze řídit i pomocí aplikace jedním dotykem.

Chytré osvětlení funguje na napětí 24V a proto je možné LED panely a pásky instalovat i do koupelen a sprchových koutů. Největší výhodou celého systému osvětlení však je, že ho lze velmi jednoduše zálohovat baterií a v případě přerušení dodávky el. energie používat například s 20% intenzitou po dobu několika hodin.

Prozkoumat typy osvětlení

Největší vychytávky:

Odchodové tlačítko – trojnásobné kliknutí v zádveří při odchodu z domu vypne všechny světla, hudbu a uvede žaluzie do definovaného stavu. V režimu nepřítomnosti se vypnou i automatické funkce, které nepotřebujeme, když nejsme doma – např. cirkulace teplé vody v podtrubí. Tímto dům šetří energie.

Funkce přístupu a ovládání

Při aktivací nočního režimu v ložnici se vypne pohybový senzor ve stropě a zapnou se zabudované senzory v posteli. Ve chvíli kdy si potřebujeme v noci zajít na záchod a sundáme nohy z postele, rozsvítí se nám tlumený LED pásek na 10% pro snazší orientaci bez jakéhokoliv dalšího zásahu do systému.

Funkce osvětlení a automatizace

Máte zájem o chytrou elektroinstalaci od LOXONE?