Fotovoltaika

Home Fotovoltaika

Účet za energie

Pokud byste rádi každoročně snížili Váš účet za elektrickou energii bude fotovoltaická elektrárna tou správnou volbou.

Zajištění dotace

Vyřídíme za Vás projekt, dotaci, kompletní montáž a nastavení systému. Propojíme s domácností a vše připojíme k síti internet.

Šetří prostředí

Veškerou energií kterou vyrobíte na Vaší střeše pomáháte ke zlepšování životního prostředí a ještě v dlouhodobém horizontu ušetříte.

Propojení

Střídače FVE jsou vybaveny komunikací Modbus TCP a proto je možné je plně integrovat do systému inteligentní domácnosti.


Střídače

V našich instalacích používáme asymetrické hybridní střídače výrobců GoodWe, Solax a Sunways. Jejich předností je malá spotřeba, bezhlučný provoz (pasivní chlazení), vynikající cena a spolehlivost.

Střídače jsou vybaveny EPS větví, která zajišťuje bezvýpadkový provoz z baterií. O konektivitu se stará Wi-Fi modul a je možné dokoupit i ethernetový modul s podporou Modbus TCP/IP pro přímou integraci do systému inteligentní domácnosti.

Všechny střídače jsou hybridní a umožňují připojení bateriových setů do kapacity až 24kWh. Novinkou pro rok 2023 jsou hybridní střídače o výkonu až 30kW a vstupem pro 4 stringy s max. 3 MPPT.

Detailní popis střídačů

Bateriové úložiště

Pro skladování vyrobené energie používáme baterie výrobce Polyntech. Jedná se o bateriové moduly pro LV (nízkonapěťové) i HV (vysokonapěťové) provedení. Pro dlouhodobou životnost baterií je nutné správné dimenzování výkonu FVE (počtu panelů) vůči spotřebě domu. Střídače GoodWe umožnují řídit maximální nabíjecí i vybíjecí proudy pro zajištění co nejdelší životnosti baterií.

U HV bateriové pole je použita centrální jednotka BMS (battery managment system), která hlídá správně nabíjení a vybíjení všech článků bateriového úložiště.

Více o bateriích PYLONTECH

Fotovoltaické panely

Používáme panely o výkonu 450-470W od zavedených firem JA Solar nebo Longi s účinností přes 20%. Na panely je poskytována výrobcem záruka 12 let na produkt a 25 let na 83% jmenovitého výkonu.

Panely jsou poločlánkové (tzv. half-cell) což přináší uživatelům mnoho výhod. Vyrábí i v polostínu, celková plocha na montáž elektrárny je menší, vyšší výkon a nižší ztráty.

Technický list JA Solar panelů

Nová zelená úsporám

Pomůžeme Vám s podáním žádosti na distributora ve Vaší lokalitě, zajistíme projekt a jednopólové schéma a vyřídíme za Vás dotaci Zelená úsporám. Veškeré prvky našich instalací jsou již ověřené dotačním projektem a proto je doložení všech parametrů instalace značně jednodušší. Námi instalované FVE jsou vždy do výkonu 10kW.

V případě zájmu o instalace FVE větších výkonů pro firmy a výrobní areály nás kontaktuje. S našimi partnery dokážeme zajistit i projekty, dotace a instalaci velkých fotovoltaik, včetně dodání PLC/RTU pro řízení soustavy několika střídačů.

Informace o dotačním programu

Ceny nejběžnějších fotovoltaických elektráren:

FVE RVT MINI
159 000Kčzapočtená dotace: 152 000 Kč
 • Výkon elektrárny: 3,64kWp
 • Roční výroba: cca 3-4MWh
 • Počet panelů: 8ks 455W
 • Střídač: GoodWe GW8K-ET
 • Typ připojení: třífázové
 • Uložení přebytků: Baterie 7,1KWh
 • Typ baterií: 2x POLYNTECH FORCE H2
FVE RVT MAXI
295 000Kčzapočtená dotace: 200 000 Kč
 • Výkon elektrárny: 9,9kWp
 • Roční výroba: cca 9-10MWh
 • Počet panelů: 22ks 450W
 • Střídač: GoodWe GW10K-ET
 • Typ připojení: třífázové
 • Uložení přebytků: Baterie 14,4KWh
 • Typ baterií: 4x POLYNTECH FORCE H2

Máte zájem o fotovoltaickou elektrárnu?